top of page

Pärnjõe raamatukogu

parnjoe_maja.JPG
parnjoe_2.JPG

Pildil Epp Kont

Asutajaliikme Maria Glinskaja mälestuste järgi on Aluste raamatukogu asutamisaastaks 1921, kuid ametlikus passis 1929. Sõjaajast on järele jäänud köidetud ja trükitud poollagunenud nimestik. Raamatukogu on palju kolinud: olnud mitmel korral koolimajas, külanõukogus, Aluste kolhoosi keskuses, Lepiku ja Posti talus, Massu tellisetehase hoonetes, Sikanas, Pärnjõe sovhoosi kontoris, uues kauplus-söökla majas. Viimased 20 aastat on raamatukogu kortermajas Sireli.

1. oktoobril 2007. a nimetati Aluste raamatukogu ümber Pärnjõe raamatukoguks. Aastate jooksul on olnud mitmeid raamatukogutöötajaid, pikemat aega Helmi Virkus, Juta Raba, Asta Järveski, Laine Rungi-Adamsoo, Sirje Sõnajalg.

2002. aastast töötab juhatajana Epp Abel-Kont.

Meie kodukandi inimeste tegemised on talletatud ajalehtede artiklitest koostatud koduloomappi.

Raamatukogus on külalisteks olnud kohalikud näitleja-luuletaja Elle Eha-Are ja õpetaja-luuletaja Aino Michelson ning Pärnumaa kirjanikud Margit Peterson ja Heli Künnapas.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks avastame meie piirkonna rikast kultuurilugu - toimuvad kultuuriloolised retked Vändra alevis ja vallas, giidiks on Pärnjõe kooli õpetaja Aime Auksmaa, toimkonnas abilisteks rahvamaja juhataja Heli Mäeorg ja Epp Kont, peakorraldajaks Monika Jõemaa Kurgja Talumuuseumist.

Raamatukogu areng on märkimisväärne, lugejaid ja laenutusi jagub igaks päevaks. Avalik Interneti Punkt on elanike kasutada aastast 2002, URRAM-i tööprogramm aastast 2007.

Aastatel 2016-2017 sai raamatukogu kaasaegse sisustuse.  

Raamatukogu on küla süda. Koostöö Pärnjõe kooli, lastehoiuga Naerulind, rahvamaja, naaberraamatukogude ja rahvamajadega on meeldiv ja sõbralik. Vändra vallavalitsus toetab alati raamatukogu ettevõtmisi. Traditsiooniline ja populaarne on Vändra valla raamatukogude lugejate ühisekskursioon. Igal aastal organiseerib selle erinev raamatukogutöötaja. Oodatud on iga-aastane lasteraamatu ettelugemispäev. Huvitavaid näitusi ja uudiskirjanduse tutvustamisi külastajatele on aastaringselt. Raamatukogu on koht, kuhu tullakse nii õppima kui aega veetma.

 

Epp Kont

raamatukogu juhataja

bottom of page